Yılmaz Vural’dan yabancı teknik direktör eleştirisi!

İHA

TFF 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Menemen FK’nın tecrübeli teknik direktörü Yılmaz Vural, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü ve Türkiye’deki teknik direktörlük kavramı hakkındaki düşüncülerini İhlas Haber Ajansı’na (İHA) anlattı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), milli takıma yerli bir teknik direktör bulunamamasından dolayı kendisini eleştirmesi gerektiğini dile getiren Vural, şu şekilde konuştu:

Türkiye Futbol Federasyonu kendini tartışmalı. ‘Neden Montella kadar bu işi başarabilecek Türk antrenörü yetiştiremiyorum?’ diye kendisine sorma gerekiyor. Yoksa çöp herkes. İnsanın kendi vatandaşına böyle davranma hakkı var mı? Benim Alman vatandaşlığım da var ve 42 sene de orada yaşadım.

“Ordunun başına da yabancı getir”

Montella’yı bir istisna olarak gördüğünü fakat insanla yapılan bir işte pratiğin içine yabancı sokmanın pek mantıklı bir olay olmadığını vurgulayan Yılmaz Vural, şu ifadeleri kullandı:

O zaman ordunun başına da yabancı getir. Her şeyin başına yabancı getir mantığı çıkar ortaya. Yani senin vatandaşının yetmediği yerlerde yabancıdan destek almak gayet doğaldır. Şimdi Türkiye’de bin tane teknik direktör varken, eğer Türk futbolu bin tane adamından Montella kadar takım yönetecek birini bulamıyorsa bu tartışılmalı.

“Türk futbolunu yönetenler kendini başarılı sanmasınlar”

Montella’nın şu ana kadar çıktığı maçlarda başarılı sonuçlar aldığını vurgulayan Vural, şu şekilde konuştu:

“Bizim milli takımımız başarılı olsun”

70 yaşındaki çalıştırıcı, Türkiye’ye gelen 23. yabancı teknik adam olan Montella’yı başarılı bulduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

Bizim Avrupa Futbol Şampiyonası’na grup birincisi olarak gitmemize katkı verdi. Dolayısıyla inşallah devam eder. Bizim milli takımımız başarılı olsun. Bizim burada aldığımız keyif çok güzel, izlerken havaya fırlıyoruz. Böyle bir bakış açısına sahip bir insanız.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x