Mis gibi kokmak için yapmanız gereken şey: Rutininize mutlaka ekleyin!

Güzel kokmak için sadece parfüm kullanmak yetmez; kişisel bakım rutininize ekleyeceğiniz küçük detaylarla kendinizi daha özel hissedebilir ve çevrenizdekilere hoş bir izlenim bırakabilirsiniz. İşte günlük rutininize katabileceğiniz değişiklikler…

DOĞAL YAĞLAR İLE UZUN SÜREN GÜZEL KOKU

Duş sonrasında cildinizi nemlendirmek sadece nem dengesini korumakla kalmaz, aynı zamanda harika kokmanıza da yardımcı olabilir. Vanilya yağı gibi doğal yağlar, cildinizi beslerken aynı zamanda hoş bir koku bırakır. Duş sonrası hafif bir masajla bu yağlardan birkaç damla cildinize uygulayarak gün boyu mis gibi kokabilirsiniz.

PARFÜM VE VASELİN KOMBİNASYONU…

Parfüm kokusunun uzun süre devam etmesini istiyorsanız vaselin ile uygulayabilirsiniz. Bu kokunun çok daha uzun süre kokmasını sağlayacak, başka kokularla karışmasını önleyecektir.

YASTIK KILIFLARININ DÜZENLİ DEĞİŞTİRİLMESİ

Yatağa girmeden önce yastık kılıfınızı değiştirmek, hem uyku kalitenizi artırır hem de her gün temiz bir ortamda uyumanızı sağlar. Aynı zamanda yastık kılıfınıza sıkça uyguladığınız hoş bir koku spreyiyle, gece boyunca güzel bir kokuyla sarılı kalabilirsiniz.

DOĞAL KOKULAR KULLANMAK

Duş alırken kullanacağınız doğal içerikli sabunlar veya duş jelleri, cildinizi temizlerken aynı zamanda güzel kokmanıza yardımcı olabilir. Özellikle lavanta, gül ya da nane gibi doğal kokular içeren ürünleri tercih edebilirsiniz.

PARFÜM KULLANILAN NOKTALAR

Parfümü doğru noktalara sürmek, etkisini artırabilir. Kulak arkası, bilek içi, boynunuzun arkası ve dirsek içi gibi nabız noktalarına parfüm uygulamak, vücut sıcaklığınızın kokuyu daha iyi dağıtmasına yardımcı olacaktır.

TAZE GİYSİLER

Her gün temiz ve taze giysiler giymek, sadece dış görünüşünüzü değil, aynı zamanda temiz kokmayı da sağlar. Fakat her kıyafeti kullanmadan önce yıkamak onların çabuk solmasını sağlayabilir. Bu neden bazı durumlarda kıyafetlerde spreyler kullanmak güzel kokmanızı sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x