Kariyerine Bir Yalanla Başlamıştı. Ünlü Oyuncu Hayatını Kaybetti

1970’li yılların Meksika sinemasının önemli isimlerinden biri olan Sasha Montenegro, 14 şubat gecesi geçirdiği felç sonrası 78 yaşında hayatını kaybetti.

Montenegro’nun bir süredir akciğer kanseriyle mücadele ettiği, felce de bu kanserin yol açtığı öğrenildi.

Eski Meksika cumhurbaşkanlarından Jose Lopez Portillo’nun eşi olan Sasha Montegro’nun Morelos Cuernavaca’daki evinde öldüğü açıklandı.

1946 doğumlu oyuncu Yugoslav bir ailenin kızıydı. Babası İngiltere için ajanlık yapıyordu. Aslen Karadağlı olan oyuncu daha sonra gazetecilik okumak için Arjantin’e göç etti. 1969 yılında Meksika’ya yaptığı bir gezi hayatını sonsuza kadar değiştirdi.

Meksika’da keşfedilen Montenegro’nun ilk filmi Ruben Galindo’nun yönettiği Veronica Castro’nun başrol oyuncusu olduğu A Dream of Love oldu. Bu filmde oynaması bir yalan sayesinde oldu. Oyuncu seçimini yönetmeni Blanca Estela Limon onun Arjantinli ünlü bir oyuncu olduğunu söyleyip kadroya katılmasını istedi. Ancak Sasha ilk başta teklifi kabul etmedi, fakat alacağı parayı öğrenince fikrini değiştirdi. Kazanacağı parayla Meksika’yı gezmeyi planlıyordu. Kendisini tanıtırken Sasha Montenegro olarak tanıttı. Böylece asıl memleketi olan Karadağ’ı da ismine eklemiş oldu. Daha sonra kariyerine sinemanın yanı sıra model olarak da devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x