İş insanı Hasip Gençer son yolculuğuna uğurlanacak

Uno Ekmekleri ve Komşu Fırın’ın sahibi iş insanı Hasip Gencer, bugün sevenlerine son kez veda ediyor. Tedavi gördüğü ABD’de yaşamını yitiren Gencer, Altunizade Marmara İlahiyat Fakültesi Camii’nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrasında Beykoz Görele Mahalle Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

UNLU MAMÜLLER SEKTÖRÜNE YÖN VEREN İSİMLERDEN BİRİYDİ

Hasip Gençer, Türkiye’nin ilk un ihracatçısı olan Tarık Gençer’in oğlu. UNO markası ile paketlenmiş ekmeği Türkiye ile tanıştıran isim olan Gençer, UNO’dan sonra Komşu Fırın markasını yaratan ve Türkiye genelinde 75’ten fazla şube açan Doruk Grup Holding’in de patronu. Holding çatısı altında faaliyet gösterdiği tohumculuk, büyük arazi çiftçiliği, değirmencilik, maya ve endüstriyel unlu mamul girdi üretimi, ambalajlı ekmek ve unlu mamul perakendeciliği alanlarında yaptığı yatırım ve getirdiği yeniliklerle unlu mamüller sektörüne yön veren isimlerin başında geliyordu.

Gençer, Türkiye’de bir ilke imza atarak yaptığı işi şöyle anlatmıştı;: “Ekmeğin insan sağlığını tehdit edecek boyuttaki hijyen eksikliği ve tek tipte beyaz ekmeğin insan beslenmesi için son derece yetersiz olduğu gerçeği altında, nitelikli ekmek yapmak için nitelikli buğday, nitelikli un gibi bütün süreçlerin yeniden düzenlenmesi, geliştirilmesi vizyonuyla kurulmuş bir grubun kurucusuyum.”

64 yaşındaki Gençer üç yıl önce akciğer kanseri teşhisi almıştı ve bu nedenle ABD’de tedavisi sürüyordu.

YELKEN YARIŞINA SEVDALIYDI

Gençer yelken yarışçılığının yanı sıra yelken sporuna verdiği çeşitli desteklerle de tanınan, aynı zamanda Bodrum Sailing Center’in (BSC) kurucuları arasında yer alıyordu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x