Evlilik hayalleri kuran adam, sahte gelin çetesine binlerce lira ve altınlarını kaptırdı

Yine sahte evlilik çetesi t dolandırılma vakası yaşandı. Kütahya’nın Emet ilçesi Çerte köyünde evlenmek için kadın arayan bir adam, aracı sayesinde bir kadın buldu. Kadın lavabodan dönmeyince 156 bin TL tutarındaki başlık parasını dolandırıcılara parasını kaptırdığını anladı.

120 BİN LİRA BAŞLIK PARASI VERDİ

İddiaya göre, Emet ilçesi Çerte köyünde ikamet eden H.C (35) isimli şahıs, evlilik için aracı olan H.Ö. isimli şahıs ile buluşmak için Şanlıurfa’ya gitti. Kendini Ayşe olarak tanıtan bir kadınla buluşan ve evlenmeye karar H.C., kadının yanında bulunan ve babası olduğunu söyleyen Abdullah isimli şahsa başlık parası olarak 100 bin TL, H.Ö. ismindeki aracı şahsa ise 20 bin TL verdi.

36 BİN LİRA DAHA VERDİ

10 Kasım’da Abdullah A. ve Ayşe A. ile birlikte Emet ilçesi Çerte köyüne gelen H.C., burada evleneceği Ayşe isimli kadına 2 adet bilezik, 2 adet küpe, bir adet alyans taktı, daha sonra aynı gün Kütahya merkezde bulunan bir kuyumcuda 3 adet Cumhuriyet altını bozdurarak 36 bin TL’yi Ayşe A. isimli şahsa verdi.

LAVABODAN DÖNMEYİNCE POLİSE KOŞTU

O anda lavaboya gitmek için ayrılan Ayşe isimli kadının bir daha geri gelmeyince dolandırıldığını anlayan H.C. polise başvurdu.

BİR ŞÜPHELİ YAKALANDI

Şahsın ifadesi doğrultusunda çalışma başlatan polis ekipleri olayla ilgili bir şüpheliyi gözaltına aldı

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x