Canon, etiket baskı portföyünü LabelStream LS2000 ile genişletiyor

 
Canon, etiket baskı portföyünü LabelStream LS2000 ile genişletiyor

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, 19-20 Ekim tarihinde Expo’da endüstriyel ölçekte etiket baskısı için tasarlanan makinesi Canon LabelStream LS2000’in ön gösterimini gerçekleştirdi. Canon’un ilk su bazlı mürekkep püskürtmeli etiket baskı makinesi olan bu ürün, gıda güvenliği standartlarına uyacak şekilde tasarlandı. Mürekkep setiyle kağıt ve film dahil kendinden yapışkanlı yüzeylere CMYK ve beyaz baskı yapabiliyor.  

Su bazlı mürekkep püskürtme teknolojisi ile geliştirilen LabelStream LS2000, etiket dönüştürücüleri için güvenilir, verimli ve esnek çözüm sağlıyor. Rakiplerinin yanı sıra ürün yelpazesindeki artışa, ambalaj yeniliklerine ve sürekli değişen tedarik zincirinin zorluklarına hızla yanıt üretme ihtiyacına yanıt vermesiyle öne çıkıyor. 

Yeni baskı ucu teknolojisi ile güvenilir ve yüksek kalitede etiket üretimi

LabelStream LS2000 maksimum 340 mm baskı genişliği, 40 m/dk’ya kadar baskı, CMYK ve beyaz rengi ile mürekkep püskürtmeli etiket basabiliyor. Yeni 2.400 x 1.200 dpi baskı ucu, mürekkebin tüm püskürtme uçlarına doğru bir akış yolu izleyerek ulaşmasını sağlıyor. Bu sayede tıkanma nedeniyle oluşan püskürtme ucu arızasını en aza indirerek kullanım ömrünü uzatmaya yardımcı oluyor. Ayrıca güvenilir ve istikrarlı üretim için baskı ucu bakımı, kalite kontrolü renk ölçümü ve ayarı bulunuyor. Ünitenin dijital ön yüzü, kullanım kolaylığı ve operasyonel verimliliğinden sağlam bir iş akışı entegrasyonu sunuyor.

Gıda güvenliği uyumluluğu için tasarlanmış yenilikçi mürekkep teknolojisi ile uygulama esnekliği LabelStream LS2000’de kullanılan yeni mürekkepler, Canon’un yeni baskı ucu için özel olarak geliştirdiği yüksek yoğunluklu ve su bazlı polimerlerden oluşuyor. Yüksek doygunlukta pigmentler içeren ve geniş bir renk gamı üreten mürekkepler, ışığın malzeme üzerinde saçılmasını önemli ölçüde azaltarak çok ince bir katman oluşturuyor ve mükemmel renk üretimi sağlıyor. Standart olarak gelen beyaz mürekkep, şeffaf film ve diğer medyalar üzerine baskı yapılmasına olanak tanıyor. Ayrıca canlı ve net renkli baskı için diğer mürekkeplerde astar olarak kullanılabilen yüksek matlık derecesine sahip beyaz baskısı üretiyor.

Birçok farklı yüzeyde hızlı etiket üretimi

Kişisel bakımdan ev ürünlerine kadar pek çok gıda ambalajının ve diğer günlük kullanım ürünlerinin dış yüzeylerindeki etiketlerin genellikle küçük partiler halinde ve hızlı teslimat süreleriyle üretilmesi gerekiyor. 40 m/dk’ya varan baskı hızlarıyla LabelStream LS2000, yeni etiket baskı makinesi, kaplamalı kâğıttan sentetik kağıda ve düşük ısıya dayanıklı filmlere kadar farklı malzemeleri esnek bir şekilde işleyebilecek ve farklı etiket uygulamaları sunuyor. Baskıdaki ince mürekkep katmanı dokunulduğunda neredeyse algılanmıyor. Böylece tasarımların dokulu medya da dahil olmak üzere, basılan malzemelerin orijinal görünümlerini ve hislerini korumalarını sağlıyor.

Canon Europe, Üretim Baskılama Birimi Avrupa Planlama, Pazarlama ve İnovasyon Kıdemli Direktörü Jennifer Kolloczek: “Etiketlere olan talep artmaya devam ederken, etiket dönüştürücüler daha düşük hacimli ve talep üzerine yüksek kaliteli etiket üretimi gibi zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Bu durum da dijital baskı teknolojisinin benimsenmesini hızlandırıyor. İlk su bazlı mürekkep püskürtmeli etiket baskı makinemiz olan LabelStream LS2000, etiket dönüştürücülere müşterilerinin taleplerini karşılamak için gereken güvenilir verimliliği ve hızı sunuyor. Çok yönlülüğü ve gıda güvenliği uyumluluğu sayesinde kullanıcıların tekliflerini çeşitlendirmelerine olanak sağlıyor.” diyerek düşüncelerini dile getirdi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x