Binali Yıldırım: Emperyal devletler, bizim de içinde bulunduğumuz bölgeyi yeni bir mücadele alanına dönüştürmek istiyor

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin 250’nci yılı dolayısıyla hazırlanan Arıların 250 Yıllık Hikayesi belgeselinin tanıtım töreni, İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde yapıldı. Törene katılan İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu eski Başbakan Binali Yıldırım, yaptığı konuşmada, “Şimdi, geldiğimiz noktada bu yaşanan katliam, vahşet Ortadoğu’da yeni bir şer projesinin başlangıcıdır. Emperyal devletler sadece Filistin ve İsrail’le sınırlı olmayan, bizim de içinde bulunduğumuz bölgeyi yeni bir mücadele alanına dönüştürmek istenmekte, dönüştürülecek şartları oluşturmaktadır. İşte bu noktada da Türkiye’ye çok önemli görev ve sorumluluklar düşüyor” dedi.

DHA’nın aktardığına göre İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) 250’ncı yılı dolayısıyla İTÜ bünyesinde hazırlanan Arıların 250 Yıllık Hikayesi belgeselinin tanıtım töreni İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü’nde düzenlendi.

Törene, eski Başbakan ve eski AKP Genel Başkanvekili Yıldırım ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu’nun yanı sıra farklı üniversitelerin rektörleri, akademisyenler, iş ve bilim dünyasından birçok kişi de katıldı. Yıldırım, törendeki açılış konuşmasında, İTÜ’nün Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki önemi ve İTÜ’de geçirdiği öğrencilik dönemi ile birlikte, İsrail-Hamas savaşına da değindi.

Yıldırım, “Bu bir savaş değil, savaşta bir hukuk, orantılı bir güç olur. Ne yazık ki burada kadınlar, siviller, bebekler, çocuklar, hedef gözetmeksizin bombalarla ve füzelerle yok ediliyor ve bütün insanlık da buna seyirci kalıyor. Şimdi, geldiğimiz noktada bu yaşanan katliam, vahşet Ortadoğu’da yeni bir şer projesinin başlangıcıdır. Emperyal devletler sadece Filistin ve İsrail’le sınırlı olmayan, bizim de içinde bulunduğumuz bölgeyi yeni bir mücadele alanına dönüştürmek istenmekte, dönüştürülecek şartları oluşturmaktadır. İşte bu noktada da Türkiye’ye çok önemli görev ve sorumluluklar düşüyor” ifadelerini kullandı.

Yıldırım’ın konuşmasının ardından belgeselin gösterimi yapıldı. Ardından tören sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x